Varje dag säger vi till oss själva att vi borde bli bättre. Att vi borde skärpa oss, kämpa lite till och prestera ytterligare lite till. Särskilt i december vet vi att stressen ökar för oss människor, för det är så mycket vi ska hinna göra och fixa. Samtidigt blir vi allt tröttare när mörkret mjukt omsluter oss och dagarna blir kortare. Semestern känns långt borta.
Så idag vill jag ge dig en upplevelse av att vara tillräcklig. Lyssna på denna minimeditation och ta med dig budskapet du får. Övningen kan du sen upprepa och känna hur det gör skillnad.
by
Återigen säger jag ett stort tack till dig maria, som tar dig tid att skippa denna kalender åt oss. Mycket energigivande och viktig.
Kram
/Helena
Tack kära du Helena, som inte bara ger dig själv en present att lyssna på meditationen, utan även tar dig tid att skicka mig en varm hälsning.
Dina ord gör min dag. Tack.